Повірка лічильників тепла

Увага! Інформація про повірку та опломбування!

Навіщо потрібна періодична перевірка приладів обліку?

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 № 1314-VII частина 1 стаття №17 має проводитись періодична повірка засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації або встановлюються після ремонту. Під дію цих нормативних вимог підпадають у тому числі й квартирні (будинкові) прилади обліку споживання холодного та гарячого водопостачання, тепла.

Скільки коштує перевірка теплолічильника?

950 грн – включає лише перевірку лічильника (демонтаж, доставку та монтаж виконує сам власник лічильника).

1400 грн – Включає зняття лічильника, його перевірка в лабораторії монтаж приладу обліку тепла на місце.

Важливо! Рекомендується поцікавитися станом батареї та необхідністю її заміни.

1750 грн – Включає заміна елемента (1шт) живлення + демонтаж теплового лічильника, повірка, монтаж на місце (Комплексна повірка одного лічильника тепла).

Що буде, якщо не проводити метрологічну перевірку вчасно?

Терміни перевірки кожного приладу вказуються в платіжці або їх можна побачити в особистому кабінеті абонента на офіційному сайті постачальника послуг. . Дата вказана у вашому паспорті на прилад або свідоцтво про раніше проведену метрологічну експертизу.

Тому цілком законно, що Ваш пристрії просто знімуться з обліку. Нагадувати про повірку власнику квартири з простроченим терміном метрологічної повірки постачальники не зобов’язані, а значить, платіж по даному приладу просто буде значно вищим, причому дізнаєтеся Ви про це лише через місяць, адже платіжка формується після подачі показань, а зняття лічильника з комерційного обліку відбувається автоматично.

Після періодичної метрологічної перевірки лічильників тепла ми безкоштовно оформляємо заявку на виклик інспектора для пломбування в КП «Київтеплоенерго» або ТОВ «Євро-Реконструкція».

Перевірка лічильників тепла нашою компанією – це зручно, якісно, швидко і надійно для кожного клієнта!

Увага Головам ОСББ! Повірку для ОСББ проводитися за спеціальними низькими тарифами, з приводу умов і ціни телефонуйте.

Перевірка теплолічильника в Києві та Київській області

Назва приладу
Діаметр
Повірка вартість, грн
Монтаж/Демонтаж вартість, грн.
Підсумкова вартість, грн.
Квартирний теплолічильник
DN 15-20
950
450
1400
Квартирні теплолічильники від 2 до 5 штук
DN 15-20
950
400
1350
Квартирні теплолічильники від 6 до 10 штук
DN 15-20
950
350
1300
Квартирні теплолічильники від 11 до 20 штук
DN 15-20
950
250
1200
Квартирні теплолічильники від 20 штук
DN 15-20
950
150
1100

Скільки коштує заміна батарейки і як часто їх міняють?

350 грн – заміна 1 шт  в комплексі робіт з демонтажними та монтажними роботами, та проведенням перевірки.

650 грн – заміна 2 шт  в комплексі робіт з демонтажними та монтажними роботами, та проведенням перевірки.

Якщо в теплолічильнику сіла батарейка і табло не світиться?

Незалежно від того, хто виробник пристрою, в паспорті до приладу, є інформація про те, що ремонт приладу, а також заміна елементів живлення робиться виключно на заводі-виробника або в акредитованих їм сервісних центрах. Такі досить строгі вимоги мають цілком з’ясовні підстави, оскільки при заміні батарейки вимагається:

 • зробити розкриття корпусу приладу;
 • виконати припаювання контактів;
 • в деяких випадках виникає необхідність в проведенні калібрування приладу, що можливо тільки в спеціальних умовах;
 • використання спеціальних елементів живлення, які відсутні у вільному продажі, їх можна придбати виключно в спеціалізованих фірмах або на заводі.

Скільки коштує тільки заміна батарейки?

1200 грн – заміна 1 шт батарейки;

1450 грн – заміна 2 шт батарейок;

Входить у вартість:

 1. Виїзд майстра + демонтаж + заміна батарейки + монтаж на місце теплолічильника.
 2. Виїзд майстра + заміна батарейки на місці, без демонтажу (у моделях теплових приладів, де немає необхідності перепаювати при заміні батарейки) + монтаж на місце теплолічильника.

Заміна елемента живлення у багатьох моделях не обов’язкова, але рекомендується, для недорогих механічних приладів обліку заміна акумулятора проводиться з кожною процедурою перевірки. У імпортних дорогих вимагається зняття, навіть перепаювання одного або двох, трьох штук батарейок певного типу. Придбати в переході або замовити в інтернет-магазині обійдеться так само або дорожче, частенько неможливо без розкриття корпусу визначити тип батарейки саме у вашому приладі, а частіше це неможливо зробити самостійно перед опалювальним сезоном. Процедура проводиться фахівцем з досвідом роботи, на батарейку Гарантія на батарейки – 4 роки. Метрологія так само проводить опломбовування приладу після заміни акумулятора, відсутність пломб на приладі причина для зняття з обліку вашого приладу і накладення штрафу, якщо виявиться це під час контрольного зняття свідчень постачальниками послуг.

Повірка по всім областям України

Назва приладу
Діаметр
Повірка вартість, грн
Монтаж/Демонтаж вартість, грн.
Підсумкова вартість, грн.
Квартирний теплолічильник
DN 15-20
950
Тариф "Нова Пошта"
950 + Тариф "Нова Пошта"

З якої причини все ж слід повірити прилад обліку тепла у 2023 році?

За бажанням, щоб уникнути різкого збільшення охочих і великих черг після закінчення терміну воєнного стану. Тому, що ціни на перевірку не помінялися і навіть знизилися, у зв’язку з падінням попиту на цю послугу. А також тому, що одночасно з послугою перевірки Ви отримуєте ряд додаткових :

 • у деяких моделях теплолічильника виробник комплектує його батарейкою термін експлуатації, який не більше 4-5 років. Зупинка нарахувань – це автоматичне зняття приладу з обліку;
 • очищення фільтрів від сміття та осаду, які здатні негативно впливати на роботу приладу, що подовжує термін його служби в рази;
 • проливка під натиском гарячої води – це профілактичне очищення витратоміра і внутрішніх частин приладів обліку, якщо опалювання перекрите або по мінімуму поступає у вашу квартиру, то проливка додатково попередить металеві частини від корозії, накипу, окалини та осаду;
 • під час монтажу на місце після перевірки наш майстер при необхідності замінить прокладки, які часто з часом усихають, деформуються, що призводить до аварійних ситуацій;
 • Ви будете упевнені в точності показників приладів обліку, а значить уникнете зайвих платежів, адже калібрування засобів вимірів виконується з використанням еталонів одиниць величин, що простежуються до державних первинних еталонів. Можливе збільшення свідчень до 15- 20 %, у зв’язку з виходом з ладу внутрішніх частин теплового приладу.

Лічильник, що не пройшов первинну або періодичну верифікацію, не є засобом комерційного обліку : постачальник має усі права здійснювати платежі споживачеві за надані послуги відповідно до Регламенту, наприклад по нормах на квадратний метр, а не по показанню лічильника, що у більшості випадків призводить до збільшення кількості платежів. Можливо заперечити через суд, але чи коштує це ваших нервів?

Терміни перевірки лічильника тепла?

Термін перевірки теплолічильника в середньому займає від 3 до 5 робітників дня, у звичайні (не військові дні), проте в період, коли значно скоротився попит на цю послугу, а також в опалювальний сезон з грудня по березень може збільшитися до 10 днів. Тому ми рекомендуємо проводити перевірку до опалювального сезону, що знижує не лише термін проведення, але і дає можливість спокійно підготуватися до опалювального сезону і не переживати, що в це період нарахування проводитимуться за середніми показниками за минулий сезон (3 місяці), що порівняно з теплою зимою цього року може розрізнятися в рази. Найбільш вигідний час для перевірки лічильників тепла – з травня по жовтень при відключеній системі опалювання, що дозволяє уникнути проблем з демонтажем, наладкою і калібруванням параметрів роботи приладів обліку теплової енергії.

Замовивши послугу в неопалювальний період, Ви будете впевнені, що ваше житло до опалювального сезону абсолютно готове!

Також проведення перевірки організовано з сусідами обходитися значно дешевше, ніж замовлення такої послуги індивідуально!

Чому перевірка лічильників стала платною?

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) виконала перерахунок вартості тарифів та вилучила з них витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку. Після набрання чинності постанов НКРЕКП зі структури тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення; послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) виведено витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою засобів обліку холодної води.

З 29 листопада 2017 року для мешканців багатоквартирних будинків, а з 17 грудня 2017 року для мешканців приватних будинків обслуговування та повірка засобів обліку холодної води стали платними, тобто, абоненти мають сплачувати за повірку лічильників за договірними цінами підприємствам, які надають такі послуги.

З якою періодичністю повинні проводитися ці роботи і який порядок їх виконання?

Перелік категорій вимірювальних приладів, регульований цим законодавчим актом, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 374 від 4.06.2015. У нього входять і теплові лічильники. Для усіх приладів встановлені свої міжповірочні інтервали. Зокрема, для побутових теплових і водяних лічильників цей період складає 4 роки, якщо в паспорті не вказана інша інформація.

Чи подовжується період періодичної перевірки лічильників на час воєнного стану?

Безліч українців вимушені були покинути свої квартири, тому перевірка лічильників проблематична, також, законодавство, а саме постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2022 №412 «Деякі питання перевірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану» передбачає, що процедура перевірки лічильників у воєнний час не є обов’язковою. Попереднє повірочне свідоцтво буде дійсним на 3-місячний термін після закінчення воєнного стану. Нарахування робитимуться відповідно до показників лічильників. Але постанова прямо не забороняє проведення перевірок, тому комунальні служби продовжують надавати такі послуги та пропонувати їх споживачам. Якщо ви отримали повідомлення про закінчення міжповірочного інтервалу вашого лічильника, це тільки рекомендація, але не обов’язкова вимога. Після війни прилади обліку необхідно обов’язково здати на перевірку впродовж 3 місяців.

Хто може проводити таку процедуру?

Звертаємо вашу увагу! Київтеплоенерго не проводить перевірку квартирних лічильників і не пропонує ці послуги клієнтам.

Чи можлива перевірка теплового лічильника в Києві без зняття прямо у квартирі?

Ні, ця процедура не робиться в міській квартирі (без зняття). Потрібно спеціально обладнаний стаціонарний стенд в лабораторії.

Чи необхідно погоджувати демонтаж і подальший монтаж теплолічильника з ким-небудь?

Частенько узгодження не потрібно, оскільки прилад необхідно знімати на перевірку і це ваш обов’язок, також, наші акти розпломбування приймаються усіма комунальними службами Києва та області. Проте для комерційних вузлів обліку нежитлових приміщень або юридичних осіб, офіційно викликають інспектора, знімають пломби тільки під акт від теплопостачальної організації.

Де проводиться калібрування?

У сучасній калібрувальній лабораторії – «Метрології», яка пройшла акредитацію, – визнання Національним агентством по акредитації України. Відповідає вимогам до технічної компетентності та системи управління, необхідних для постійного стабільного надання достовірних результатів вимірів і калібрувань. Наша компанія співпрацює з декількома акредитованими лабораторіями Міністерства Економіки України – це державні підприємства.

При позитивному результаті перевірки, що отримує замовник?

Факт періодичного підтвердження має бути підтверджений наявністю свідоцтва про перевірку юридично регульованих засобів вимірювальної техніки, виданого на бланку уповноваженого метрологічної організації. Бланк Свідоцтва міститиме ряд необхідних вимог, що гарантує захист від підробки державної метрології. Це обов’язково відповідний штамп – тавр метрології, прізвище виконавця вказується на бланку, індивідуальний номер і QR- код, який дозволить Вам перевірити відразу на місці чи занесений Ваш прилад в реєстр України, на конкретний теплолічильник з вашим заводським номером в комплекті з датчиком тепла.

При негативному висновку?

Якщо прилад не пройде перевірку видається сповіщення про непридатність побутового теплолічильника для подальшого використання, як приладу обліку. Якщо ви не повністю задоволені калібруванням, ми повторно перевіримо його на стенді, можливо прилад був засмічений. Додаткове промивання також значно покращує результат. Просто зв’яжіться з нами, якщо у вас виникнуть проблеми, і ми негайно їх розглянемо. Але у разі, якщо вимірювальний прилад значно не відповідає Держстандартам, а сам бланк непридатності вам не потрібний, пропонуємо сплатити лише за послуги демонтажу, у разі замовлення у нас нового приладу обліку тепла компанія пропонує знижку на установку від цін вказаних на сайті. Досвідчені менеджери порекомендують на заміну або аналогічний або іншу модель і тип приладу.

Як проходить перевірка?

Процедура перевірки лічильників тепла виконується на спеціальній проливній установці, точність якої регулярно перевіряється за допомогою еталонів. В процесі дослідження через прилад прокачується певна кількість води, а датчики заміряють вхідну і вихідну температури. Також, процес калібрування полягає в зовнішньому огляді, перевірці працездатності, при необхідності налаштуванні приладу і визначенні його метрологічних характеристик.

Співпраця з нами – гарантія якості і вимога часу!

Дізнатися детальніше про особливості проведення та оплати робіт можна у менеджерів компанії по телефону або через форму зворотного зв’язку.

Подробнее