Встановлення, монтаж квартирного лічильника тепла

Що потрібне для установки лічильника тепла?

 • ТП (технічний паспорт на квартиру).
 • ФОТО місця установки теплолічильника.
 • Оформити заявку на монтаж.

Чи можна встановити лічильник опалення в будь-якій квартирі?

Вимоги до установки теплолічильника у квартирі багатоквартирного будинку :  

Згідно Закону України №2119-VIII от 22.06.2017«Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» передбачений комерційний (загальнобудинковий) і розподільний (квартирний) облік комунальних послуг.

Замовником обстеження внутрішньобудинкової системи опалювання є власник (співвласники) будівлі або власник (співвласники) окремих приміщень у будівлі.
Власник квартири може встановити індивідуальний лічильник на опалювання, якщо така ​​можливість вказана в акті обстеження внутрішньобудинкової системи опалювання.

Постановою Кабінету міністрів від 10.10.2018 №829 затверджений Порядок визначення технічної можливості установки вузлів розподільного обліку теплової енергії та економічної доцільності установки.

Порядок визначення технічної можливості :

Згідно пункта 6 Порядку, внутрішньобудинкова система опалювання повинна відповідати таким критеріям:

Перша умова: – Внутрішня система розводки трубопроводів квартири – горизонтальна, а також окреме відгалуження системи опалювання на квартиру. Наявність встановлюється під час візуального огляду або передбачена принциповою схемою внутрішньобудинкової системи опалювання будівлі.
Друга умова:Можливість забезпечення вільного доступу до приладу обліку для зняття показників з теплолічильника щомісячно під час опалювального сезону, обслуговування лічильника тепла, заміни приладу обліку тепла і комплектуючих, зняття на метрологічну перевірку, ремонтні роботи, під час подальшої експлуатації комерційного вузла обліку теплової енергії.

Як і де реєструється теплолічильник?

Компанія «Майстер Додому» подає повний пакет документів для реєстрації лічильника тепла в КП «Київтеплоенерго» або ТОВ «Євро-Реконструкція», тому клієнтам не доводитися займатися такими бюрократичними процедурами, як самостійне узгодження та опломбування теплолічильника.

На сайті, наприклад, такого сервісу, як ЦКС для киян: – «опломбування приладу обліку теплової енергії (лічильник на опалювання) проводять фахівці відповідних постачальників! Але треба написати відповідну заяву, залучивши копію проєкту». Для замовників з Київської області готується два екземпляри проєктів і зразок Заяви постачальникові опалювання (ОСББ).

Gross WMZ-UA

Україна

Лічильник
Вартість монтаж + проект + лічильник, грн
Gross WMZ-UA ДУ 15, 20 (механічний)
Хіт продаж! 4949
Gross WMZ-UA ДУ 15, 20 з М-BUS (механічний)
5249

Ultrasonic Heat Meter (UHM)

Україна

Лічильник
Вартість монтаж + проект + лічильник, грн
Ultrasonic Heat Meter (UHM) ДУ 15 (ультразвук) з М-BUS
5849
Ultrasonic Heat Meter (UHM) ДУ 20 (ультразвук) з М-BUS
5949

CEM CM-HR

Турція

Лічильник
Вартість монтаж + проект + лічильник, грн
CEM CM-HR ДУ 15 з М-BUS (ультразвук)
5849
CEM CM-HR ДУ 20 з М-BUS (ультразвук)
6049

Apator LQM-III-ELF

Польща

Лічильник
Вартість монтаж + проект + лічильник, грн
APATOR LQM-III-ELF ДУ 15, 20 (механічний)
6149
APATOR LQM-III-ELF ДУ 15, 20 з M-Bus (механічний)
6699

Engelmann SensoStar Е

Німеччина

Лічильник
Вартість монтаж + проект + лічильник, грн
Engelmann SensoStar Е ДУ 15 (механічний)
6799

Zimmerstec Ultracal 201

Німеччина

Лічильник
Вартість монтаж + проект + лічильник, грн
Zimmerstec U201 ДУ 15, 20 з M-Bus (ультразвук)
6859

Landis+Gyr Ultraheat

Німеччина

Лічильник
Вартість монтаж + проект + лічильник, грн
Landis+Gyr Ultraheat T230 ДУ 15, 20 (ультразвук)
6599
Landis+Gyr Ultraheat T230 ДУ 15, 20 з M-Bus (ультразвук)
6999
Landis+Gyr Ultraheat T330 ДУ 15, 20 (ультразвук)
6999
Landis+Gyr Ultraheat T330 ДУ 15, 20 з M-Bus (ультразвук)
7399

SHARKY 774

Німеччина

Лічильник
Вартість монтаж + проект + лічильник, грн
SHARKY 774 ДУ 15 (ультразвук)
8199

Встановлення Терморегуляторів

Модель
Вартість з монтажем, грн
Термостатична головка GROSS TRV-09
499
Термостатична головка кутова GROSS TRV-09
699
Термостатична головка пряма GROSS TRV-09
729

 

З чого розпочати?

Замовити АКТ обстеження в спеціалізованій проектній організації «Майстер Додому»!

Що для цього знадобиться:

 1. ТЕХНІЧНИЙ ПАСПОРТ на квартиру або приміщення (копія; скан; фото).
 2. Замовити огляд місця установки вузла обліку або переслати фотографію технологічної ніші для теплоносіїв, труб опалювання до найближчого радіатора(опалювальній батареї, контуру.) від відводу опалювальної системи, від запірного крана.

Цих документів вистачає для власників квартир, у яких постачальником опалювання є такі великі комерційні компанії як КП «Київтеплоенерго» і ТОВ «Євро-Реконструкція».

 1. Технічні Умови для установки лічильника тепла. ТУ необхідно замовити й навіть оплатити, тим “щасливим” власникам квартир, які вимагають в них постачальники опалення або балансоутримувач, забудовник, керуюча компанія, ЖЕК, ОСББ. Згідно з характеристикою системи опалювання у вашому конкретному багатоквартирному будинку, яка вказана в ТУ ми зможемо підібрати тип лічильника та підготувати АКТ Технічної Можливості Комерційного Вузла Обліку Теплової Енергії (КВОТЕ). Це стосується власників квартир у багатоквартирних будинках з системою опалювання за індивідуальним проєктом, особливо новобудов Київської області, наприклад, таких містах, як Вишневе, Коцюбинське, Ірпінь, Гостомель, Буча, Вишгород, Бориспіль і т.д.
 2. Вибрати модель теплолічильника, в цьому допоможе Вам наш фахівець.
 3. Замовити монтаж лічильника тепла.
 4. Надати доступ до технологічної ніші, у разі, якщо вона закривається на ключ, або місце установки знаходиться нижче поверхом, в підвальному приміщенні або місці де обмежений доступ (сусідський тамбур).

Якій вибрати лічильник тепла?

Виходячи з принципу виміру, лічильники розрізняють :

 • механічні – найбільш бюджетні прилади з невеликим робочим ресурсом, прискореним зносом контрольної апаратури;
 • електромагнітні – надають найточніші свідчення, проте потребують точного дотримання правил монтажу і запуску;
 • ультразвукові – оптимальні лічильники тепла у квартиру з прекрасною точністю вимірів, надійні та довговічні в роботі.

Місце для установки підбирається залежно від особливостей внутрішньобудинкової розводки. Визначити його можна самостійно або звернувшись до нас за безкоштовною консультацією!

Вартість установки лічильника на опалювання?

Найпоширеніше питання – вартість теплолічильника та комплекс робіт – «під ключ»!

Вартість самого теплолічильника на один тепловий вузол складає від 3400 грн. та вище, залежить від виробника, кількості каналів виміру, діаметру і т. д.

У вартість комплексу робіт входить: розробка проєктної документації, погодження, прилад і необхідні комплектуючі, монтаж, пусконалагоджувальні роботи, подання документів на погодження з постачальником гарячої води та опалювання, також, в деяких випадках потрібні додаткові витрати на узгодження з балансоутримувачем будинку або керуючими компаніями.

 • Комплект стандартний для монтажу теплолічильника : запірний кран – 1 шт., сітчастий фільтр – 1 шт., ніпель – 1 шт., згон – 2шт..
 • Підсумкова вартість установки? Остаточна вартість комплексу робіт з урахуванням вартості лічильника тепла«під ключ» в 90% від 4949 грн, проте завжди розраховується після індивідуального обговорення із замовником, вибору типу і моделі лічильника тепла і комплектації вузла обліку; необхідності додаткових розрахунків для узгодження з постачальником опалювання і реєстрацією вашого комерційного вузла обліку теплової енергії, кількості витратомірів, додаткового устаткування, запірної арматури, рівня складності монтажу. Практика показує, що прилад обліку разом з терморегуляторами, встановленими на батареї, здатні заощадити до 45% коштів за опалювання в місяць і окупитися максимум за 10 опалювальних місяців.

Які знижки пропонуєте?

Для незахищених верств населення (пенсіонери, ветерани ВВВ, УБД, чорнобильці та інваліди I – II груп) «Майстер Додому» пропонує знижку в 10% на усі види робіт, у тому числі на вартість перевірки.

Увага! У зв’язку з відключеннями електропостачання телефони можуть бути не доступні, телефонуєте (093) 008 18 03 за цим номером закріплені Messenger (Viber, Telegram, WhatsApp). Дзвоніть по вказаним телефонам на сайті в розділі контакти або замовляйте зворотний дзвінок, можна також написати нам на електронну пошту e-mail: info@master-domoy.kiev.ua.

 

Подробнее