Вибираємо труби для каналізації до квартир

Отже, ви вже склали план системи водовідведення та розрахували кількість точок підключення. Тепер вам залишилося з’ясувати, які труби потрібні для каналізації, з якого матеріалу і підібрати сполучні елементи.

 

Як вибрати каналізаційні труби
Визначаємо види труб каналізації. Це:
каналізаційний стояк;
труби для підведення до сантехнічних точок;
сифони для гідрозатвору.
Діаметр. Стояк повинен мати діаметр щонайменше 110 мм. Інші водоводи матимуть 40 або 50 мм. Діаметр 32 мм допускається тільки якщо труба від точки йде безпосередньо в стояк або якщо довжина від найдальшої точки не перевищує 7 м.
Матеріал. Зазвичай для каналізаційної системи квартири використовують полімерні трубопроводи, але для точності розглянемо всі види.

Які каналізаційні труби краще
Керамічні. Основна їхня перевага – стійкість до дії агресивного середовища. Недолік – велика ціна, що робить їх застосування у квартирах недоцільним.
Чавунні. Стійкі до корозії, міцні, мають тривалий термін служби. Недоліком вважаються їхня вага та складність складання, схильність з часом засмічуватися.
Сталеві. Вони дешевші за чавунні, але піддаються іржавінню. Теж досить тяжкі.
Полімерні. Їхня гладкість не допускає засмічення. Вони легкі та їм не страшна корозія.

Як вибрати каналізаційні труби з полімеру? Потрібно врахувати, що їх існує три види:

полівінілхлорид (ПВХ) міцний, але сприйнятливий до агресивного середовища, при нагріванні виділяє шкідливі випари (для каналізації підходить цілком);
поліпропілен (ПП) стійкий до високих температур, хімічних речовин і зносу, але дорожчий за ПВХ;
поліетилен – найдешевший, але не витримує ні високих температур, ні деформацій, погано герметизується.

Вирішивши для себе, які каналізаційні труби кращі, ви озброюєтеся списком потрібних компонентів для з’єднання. Щоб уникнути складнощів з їх припасуванням, краще купуйте всі деталі одного виробника.

 

Чим з’єднувати каналізаційні труби

Сполучні елементи називаються фітингами. Це трійники, відводи тощо. Якщо для чавунних водоводів потрібно окремо муфти, то пластикові вже оснащені ними. Для герметизації з’єднань використовуються гумові ущільнювальні манжети. На стояк монтується компенсатор того самого діаметра. Ще потрібні хомути для закріплення трубопроводу у стіні.

 

Як з’єднувати каналізаційні труби

Після того, як ви придбали потрібні види каналізаційних труб та з’єднань, можна приступати до збирання. Пластикові водоводи стикуються за принципом конструктора: гладкий торець вставляється в муфту фітинга чи іншої труби. Для кращого з’єднання внутрішня стінка змащується силіконовим мастилом або рідким милом.

 

ПВХ трубопровід часто з’єднують спеціальним клеєм. При цьому обов’язково знежирювати місця стику, а після їх склеювання треба ще раз нанести клейовий шар для кращої герметизації.
На металеві водоводи для приєднання до фітингів слід наносити різьблення. В іншому випадку зазор між ними забивається клоччям і заливається рідким цементом або силіконовим герметиком.

Подробнее