Выбор счетчика воды в квартиру

Лічильник води для квартири набув великого значення. Такий пристрій використовується практично в кожному будинку, адже з ним набагато простіше стежити за витратою та економити.

 

Лічильник води для квартири розрахований на вимірювання об’єму, який за конкретну часову одиницю проходить через водогін до крана. Існують різні види водяних лічильників, їх класифікують з використання та функціональності.

 

Розрізняють витратоміри та водні лічильники, перші – враховують миттєву витрату, а другі – визначають кількість рідини, яка протікає трубопроводом. Такі прилади встановлюються в адміністративних будинках, приватних будинках, офісах та житлових квартирах.

 

Види водяних лічильників з влаштування механізму

На ринку покупець може розгубитись, тому що йому пропонується безліч варіантів. Існують різні види лічильників води, які класифікуються за механізмом:

електромагнітні – підходять для використання в промислових галузях, функціонують завдяки взаємодії рідини, що подається з магнітним полем. Воно співвідноситься із швидкістю, яка є пропорційною швидкості руху води;
тахометричні – суть їхньої роботи наступна: турбінка, пов’язана з рахунковим механізмом, поміщаються в потік проточної води. Прокручуючи, вона дозволяє лічильнику вимірювати кількість прохідної води;
ультразвукові – витрата води вимірюється під час проходження через потік ультразвукових коливань;
вихрові – у потік рідини міститься особливої форми каркас, а кількість вихорів, що виникають навколо нього, буде прирівнюватись до швидкості потоку.

Деякі прилади показують точніший результат, інші – менш точний, але власник завжди матиме можливість платити тільки за те, що витратив. При цьому необхідно порівняти вигляд приладу із системою водопроводу. Наприклад, ультразвукові прилади не підійдуть до системи, де у воді багато твердих частинок.

 

Як вибрати лічильник води

Розмірковуючи про те, який лічильник води краще, важливо не забути про відповідність діаметра трубопроводу вхідному отвору приладу. Якщо це ігнорувати, власнику доведеться використати додаткові патрубки.

 

Щоб знати, як правильно вибрати лічильник води, потрібно звертати увагу на матеріал приладу. В основному їх виготовляють з латуні або міді. Строго не рекомендується купувати вироби з інших металів, оскільки вони можуть виділяти небезпечні речовини при контакті з рідиною. Навіть якщо прилад латунний або мідний, краще, якщо він не забарвиться.

 

Через те, що у продажу є різні види лічильників води, краще одразу придбати дійсно добротний прилад. Власникам рекомендується звертати увагу на вартість товару. Наприклад, механічні лічильники завжди доступніші за електромагнітні. При цьому вони показують менш точні витрати. Простими в експлуатації та довговічнішими будуть тахометричні прилади.

 

Якщо власник сумнівається в тому, який лічильник води краще встановити, можна знайти модель, що сподобалася, і прочитати відгуки тих, хто вже стикався з таким приладом. Який би вигляд не було обрано, він допоможе скоротити витрати води та суми, які раніше власникові доводилося платити за цю послугу. Звертаючись до компанії зі встановлення лічильника, кожен може отримати допомогу фахівця з вибору приладу.

Подробнее