Як вибрати ванну до себе додому

З водних процедур починається ранок, ними ж закінчується день у кожної людини. Але щоб крім користі вони ще приносили і задоволення потрібно ґрунтовно підійди до вибору ванної кімнати. Класичні та нестандартної форми, металеві та акрилові ці предмети сантехніки призначені, щоб робити прийняття водних процедур максимально комфортним. Головне – правильно підібрати модель, яка гармонійно впишеться в інтер’єр, виконуватиме гігієнічні функції та послужить для розслаблення та релаксації.

 

Матеріал: від перевіреного часом чавуну до естетичної кераміки

У торговельній мережі є ванни, які відповідають різним вимогам. На відміну від минулих років, вибір цієї сантехніки не обмежується виробами з чавуну. Сучасні виробники сміливо експериментують із матеріалами, тому у продажу представлені моделі з:

Сплаву заліза з великим вмістом вуглецю або чавуну, покритого двошаровою емаллю. Вироби з нього міцні, довговічні та довго зберігають температуру води. Але володіючи великою вагою, вони не підійдуть для встановлення на другому поверсі приватного будинку каркасного або полегшеного типу.
Конструкційної чи нержавіючої сталі. Зовні вони схожі на чавунні, але відрізняються великою різноманітністю конфігурацій. Можуть оснащуватись поличками, підголовниками завдяки пластичності сталі.
Акрил. Ванни цього типу представлені як бюджетними, так і дорогими моделями, що залежить від використовуваного матеріалу та технології виготовлення сантехніки.
Кварила, до складу якого входять акрил та дрібнозернистий кварцовий пісок. Стійкі до подряпин такі ванни можуть встановлюватися без силового каркаса і мають тривалий термін експлуатації.
Кераміки чи металокераміки. Маючи класичну овальну форму, вироби з цих матеріалів відрізняються ідеально гладкою поверхнею і відсутністю шуму при наповненні водою.

Яку ванну вибрати для своєї оселі залежить від багатьох аспектів, включаючи фінансові можливості. Якщо ви обмежені в засобах, то орієнтуйтеся на недорогі моделі зі сталі, чавуну або акрилу. Поціновувачам естетики більше підійдуть вироби з кераміки чи кварила.

 

Розміри та система встановлення

Ці дві властивості ванни важливі не менше матеріалу. З урахуванням розмірів чаші розрізняють такі види ванн:

маленькі, у яких вільно лягти зможе лише дитина (120 чи 130 на 70 см);
середні, найбільш поширені (140 чи 150 на 70 см)
великі, розраховані приміщення сучасної планування (170 чи 185 на 70 чи 85 див).

Що стосується системи установки, то вона має відповідати системі водопроводу у вашому приміщенні. Щоб не помилитися у виборі моделі з урахуванням цього аспекту, варто заздалегідь проконсультуватися у сантехніка.

 

Окрему увагу доведеться приділити комплектації. У деяких моделях не передбачено сифона. Щоб виключити витік води в процесі експлуатації, купувати цю деталь потрібно разом з ванною, підбираючи виріб, що відповідає конструкції її зливного вузла.

 

Тільки врахувавши всі характеристики, ви зможете купити сантехніку, яка гармонійно впишеться в інтер’єр і не завдасть клопоту під час використання.

Подробнее